Úprava stravy, kde budeš pálit zaručeně tuky

Chcete zhubnout, vyrýsovat, ztratit tuk? Čtěte ověřený postup viz. níže!

Shoďte 50% tuku Utáhněte sacharidy a vyrýsujte s touto vynikající strategií.

 

 Vybírání diety je něco jako hledání investičních rad: Dostupných je hodně informací, každý má jiný názor a někdy dávají smysl i ty protichůdné. Jak najít dietu, která skutečně funguje?

Čtěte dál – popíši vám tu nejlepší. Než si řekneme, co dělat, měli bychom si jednou pro vždy ujasnit, co nedělat. V kulturistice a fitness i mimo ni jsou dnes velmi moderní diety zcela bez sacharidů. Pro většinu lidí je toto slepá ulička, protože takové diety vám efektivně zabrání trénovat tvrdě. Jakmile nemůžete trénovat, nemůžete ani rýsovat.

Pravidlo číslo jedna je tedy jasné: nikdy nesmíte svou schopnost trénovat vyměnit za příliš agresivní utažení sacharidů.

PŮLIT A NEPŮLIT

Tato dieta pracuje na bázi rotace: období se sacharidy nízko se střídají s bohatšími. Výhodou snižovaní sacharidů je, že se snižuje zásoba glykogenu (sacharidy uložené ve svalech). V takové situaci tělo radši pálí tuk. Ale není třeba jít na nulu sacharidů. Stačí snížit dávky, které běžně přijímáte. Toho dobře dosáhnete tím, že svou tradiční dávku sacharidů snížíte na polovinu. To vám věci usnadní. Není třeba nic měřit a nemusíte znát přesně svou dávku sacharidů. Prostě snižte své současné porce na polovinu. Zvládnete trénovat tvrdě a se stejnou intenzitou, když si uberete polovinu sacharidů? Jistě. S polovinou nádrže v autě také zvládnete jet rychle. Problém je v tom, jak dlouho to zvládnete, než narazíte. Když vyprázdníte zásoby glykogenu, riskujete, že budete jako zdroj energie pálit svaly. Budete tahat nohy a připadat si, že tréninky nezvládnete. V tu chvíli se musíte zachovat obráceně a přidat sacharidy. Tím si opět dodáte schopnost trénovat tvrdě. Přidání také zabrání metabolizmu – míře, jakou tělo pálí kalorie – aby poklesnul. Dále to předchází ztrátám na svalech.

Ještě jednou se tedy vrátím ke zlatému pravidlu. Sacharidy přidat musíte, protože intenzita tréninku je důležitější než jejich utahování. Já doporučuji sacharidy utáhnout na polovinu na dobu pěti dní, než se na dva dny vrátíte do normálu. Takováto pravidla jsou však vždy flexibilní. Někdo se bude cítit na nic už po třech dnech, někdo vydrží cvičit intenzivně klidně sedm dní bez sacharidů. Jakmile se budete v posilovně cítit špatně – a to bude u každého jindy - je čas přidat sacharidy. Kromě obnovení zásob glykogenu vám to zastaví zpomalování metabolizmu.

CYKLOVÁNÍ SACHARIDŮ Pro běžného kulturistu se standardním metabolizmem a patřičným tréninkem doporučuji pět dní utažených sacharidů v řadě a dva dny, které se budou blížit příjmu před dietou. Cyklus opakujte, dokud to bude třeba. Hubnout byste měli ¼ až ¾ kila za těch pět dní.

Když si dopřejete sacharidy, vaše tělo může dočasně natáhnout vodu. Nenabrali jste. Až se vrátíte k utaženým sacharidům, váha by měla být nižší než na konci předchozí sekvence. Na konci každých pěti dní se sníženými sacharidy by se váha měla dostat na nové minimum. Pokud nehubnete, podnikněte další kroky. Dávejte sacharidy ve dvou z pěti utažených dní jenom do dvou jídel. A to do prvního jídla a do jídla před tréninkem. To ještě více vyčerpá zásoby glykogenu a hlavně přelstí tělo, které se ještě nepřepne do režimu hladovění. Pokud se toto stane, tělo drasticky zpomalí metabolizmus, aby vám naznačilo, že dieta je příliš tvrdá. A v takovém stavu se extrémně těžko hubne. P

ÁR SLOV K PROTEINŮM Budete přidávat proteiny? Pokud se budete na dva z pěti utažených dnů muset uchýlit k oněm dvěma jídlům se sacharidy denně, měli byste v těchto dnech přidat do svých jídel třetinu proteinů navíc. Tento nárůst by měl bránit ztrátám na svalech, které se často objevují při nízkém příjmu sacharidů.

PŘÍKLADY DIETY, KTERÁ VÁS ZBAVÍ 50% TUKU POČÁTEČNÍ STRAVOVÁNÍ

JÍDLO 1: 4 plátky celozrnného toastu, 8 bílků JÍDLO

2: střední kuřecí prsa, 1 brambora

JÍDLO 3: střední kuřecí prsa, 350g rýže

JÍDLO 4: proteinový nápoj, velký banán

TRÉNINK

JÍDLO 5: proteinový nápoj, 1l Gatorade

JÍDLO 6: 230g čistého hovězího, 350g rýže

JÍDLO 7: proteinový nápoj

UPRAVENÉ STRAVOVÁNÍ

JÍDLO 1: 2 plátky celozrnného toastu, 8 bílků

JÍDLO 2: střední kuřecí prsa, 1/2 brambory

JÍDLO 3: střední kuřecí prsa, 170g rýže

JÍDLO 4: proteinový nápoj, malý banán TRÉNINK

JÍDLO 5: proteinový nápoj, 0,5l Gatorade

JÍDLO 6: 230g čistého hovězího, 170g rýže

JÍDLO 7: proteinový nápoj

UPRAVENÉ STRAVOVÁNÍ #2

JÍDLO 1: 2 plátky celozrnného toastu, 12 bílků

JÍDLO 2: velká kuřecí prsa JÍDLO

3: velká kuřecí prsa, 170 g rýže JÍDLO

4: proteinový nápoj* TRÉNINK JÍDLO

5: proteinový nápoj*

JÍDLO 6: 340g čistého hovězího

JÍDLO 7: proteinový nápoj* POZNÁMKY: V upraveném stravování jsou sacharidy utaženy na polovinu v pěti jídlech denně; v upraveném stravování #2 jsou sacharidy obsaženy pouze ve dvou jídlech. Toto aplikujte na dva z pěti dnů, kdy utahujete sacharidy. Proteiny jsou tyto dny o třetinu výše.

POZOR VÝŠE UVEDENÉ PORCE PLATÍ PRO LIDI, KTEŘÍ TO MYSLÍ VÁŽNĚ S KULTURISTIKOU! Pro rekreační cvičence to není příliš vhodné. pokud se chcete na cokoliv zeptat, pište na mail rosvit@seznam.cz

anebo na Facebook co zpráv www.facebook.com/rvitasek

 

18.08.2017