17.1.2015 - Zemřel velký muž fitness

Byl vším, co dělá "aesthetics" fitness tím čím je. Byl motivací, ukázka nezlomné víry v sebe samého, železné vůle a odhodlání obětovat dnešek pro zítřek. K dnešnímu dni není důvod jeho smrti stoprocentně objasněn. Jisté je pouze to, že ho přejel vlak. Okolnosti úmrtí se však různí. Já sám jsem četl asi pět různých variant. Snad se jednou dozvíme definitivní pravdu...

Greg Plitt – navždy v našich srdcích.

Svět opustila velká osobnost a výjimečný člověk. Odešel příliš brzy, v 37 letech, na vrcholu sil. I za tu dobu stihl změnit životy deseti tisíců, možná statisíců lidí po celém světě. Jeho chuť do života byla obrovská. Nebál se posouvat svoje hranice, nezastavil se před ničím. Žil naplno.

Kdo vlastně byl Greg Plitt? On byl jeden z prvních důvodů, proč jsem se začal zajímat o osobní rozvoj a posilování. Bral jsem ho jako představitele „aesthetics“ fitness a pro mě byl v mých začátcích jednou z největších motivací…Tady jsou nejdůležitější mezníky jeho života:

• na střední škole v Marylandu se stal 3x po sobě národním šampionem v řecko-římském zápase (All American High School Wrestler)

• absolvoval vojenskou akademii ve West Pointu a pět let sloužil v elitních jednotkách U.S. Army Rangers (konečná hodnost – kapitán)

• certifikovaný instruktor paraglidingu, přes 2 500 seskoků

• nejlepší světový fitness model – přes 250 obálek časopisů o 60 měsíců v řadě byl na obálce různých prestižních fitness magazínů

• tvář značek Old Spice, Under Armour, Calvin Klein, …

• úžasný motivační řečník

Působivé, ale proč byl tak výjimečný? Žil podle prosté filozofie – rozhoduj se rychle, nelituj ničeho a žij naplno. A o svoje zkušenosti a moudrost se dělil s ostatními. Přirozené charisma spolu s výbornými myšlenkami vytvořily skvělou kombinaci, která dokázala motivovat ke změně a k činům.

Používal fitness a posilovnu jako metaforu pro celý život. Věřil, že kdo dokáže proměnit svoje tělo, dokáže pak cokoliv. Nevěřil v talent, nadání ani štěstí. Podle něj vítězila tvrdá práce, dřina a pevná vůle nad nepřízní osudu. A život každého z nás je pouze v našich rukou. Je jen na nás, co s ním uděláme.

Ve svých proslovech zdůrazňoval, že smrti není třeba se bát. Pokud doopravdy žijeme naplno každý den, vydáme ze sebe úplně všechno, pak se nemusíme ptát co kdyby… Za svůj život toho dokázal tolik, co by vystačilo na životů pět.

Děkuji za veškerou inspiraci, kterou jsi mi dal. Odpočívej v pokoji.

?