Kdo byl Zyzz???

Kdo byl ten, který dal estetice pojmenování?

Aziz "Zyzz" Shavershian 
    byl v Rusku narozený australský bodybuilder, který si před svou smrtí (ve 22 letech na selhání
srdce) našel statisíce fanoušků po celém světě. Po jeho smrti počet fanoušků vzrostl na miliony. Zyzz byl bodybuilder, fitness trenér, internetová celebrita a částečně striptér. Jeho čtyřletá proměna z vyzáblého klučiny na svalovce s velmi estetickou postavou inspirovala mnoho lidí po celém světě.

Mládí a studium
    Zyzz se narodil 24. března 1989 v Moskvě kardioložce Maiane Iboianové a Sergeji Shavershianovi. Měl staršího bratra Saida Shavershiana, který je na internetu známý jako Chestbrah. Na začátku 90. let se celá rodina přestěhovala do Austrálie, Zyzz tedy vyrůstal v Eastwoodu ve městě Sydney. Tam také úspěšně vystudoval střední katolickou školu. Jako vysokou školu si vybral univerzitu Western Sydney, obor obchod a marketing. Tam krátce před svou smrtí v roce 2011 úspěšně promoval.Bodybuilding

    Jak už bylo zmíněno, Zyzz byl velmi hubeným klukem, jasný ektomorf a ještě ke všemu většinu svého volného času věnoval hraní počítačových her. To se ale začalo měnit v roce 2007, kdy se nechal inspirovat svým bratrem Saidem, který již cvičil, a tak prodal svůj účet k počítačové hře World of Warcraft a za vydělané peníze si koupil své první členství ve fitness centru a také suplementy. Zyzz používal ihned v začátcích hlavu a velmi rychle se učil co je pro tělo správné a co ne, býval v posilovně i 4 hodiny denně, jen aby se naučil správné techniky, aby se poradil se zkušenými fitness trenéry a vyplatilo se mu to. Pohublý ektomorf pomalu rostl a jeho postava získávala dokonalé a estetické rysy, to vše díky jeho snaze umět dokonale teorii o lidském těle, cvičení a stravě.

V období od roku 2007 až do jeho smrti v roce 2011 Zyzz získal díky svému vzhledu spoustu fanoušků a jeho fanouškovská základna na Facebooku čítala před jeho smrtí kolem 60 000 fanoušků. Zyzz dostával mnoho dotazů ohledně cvičení, a tak se místo odpovídání rozhodl napsat svou první knihu o cvičení, ve které shrnul všechny své poznatky, nazval jí "Zyzzova bible bodybuildingu", její cena byla 60 dolarů, dnes je však k dostání zdarma.

Internetová celebrita
    Jak už bylo napsáno, Zyzz se stával na internetu slavným, nebylo to však pouze jeho vzhledem, dost k tomu přispěla i jeho povaha. Zyzz byl velký pohodář, který se věčně usmíval, nezkazil žádnou srandu a naopak si jí z lidí hodně často dělal, jeho humor byl často velmi tvrdý a pro některé až urážlivý, on to však bral jen jako zábavu. Zyzz byl také vášnivý pařič a tanečník, navštěvoval mnoho festivalů s elektronickou hudbou. Jeho videa tak byla velmi různorodá, od videí z fitness centra, přes taneční videa a videa z festivalů, až po videa z obyčejných ulic australského Sydney, kde si dělal srandu z lidí či jen tak vtípkoval sám se sebou. Svou popularitou získal od fanoušků přezdívku "Son of Zeus", tedy "Diův syn", nebo také "Father of aesthetics", tedy "Otec estetičnosti". Zyzz kolem sebe opravdu získal velmi nedotknutelnou auru dokonale estetického bodybuildera a baviče v jednom. Sám prohlásil: "Kdyby byli všichni na světě takoví jako jsem já, zmizela by závist a nenávist.". Zyzz se mimo jiné dostal také do australské reality show.

Po Zyzzově smrti počet fanoušků na Facebooku raketově vzrostl na 300 000, dokud tuto stránku Facebook nesmazal. Dnes má Zyzz miliony fanoušků po celém světě.

Podnikání
Kdo ví, jak by dnes vypadalo Zyzzovo bankovní konto. Díky své slávě se začal zajímat také o vytvoření značky na své osobě, začal již zmíněnou knihou, kterou prodával za 60 dolarů, dále byl k prodeji připraven jeho vlastní protein s názvem "Protein of the Gods", tedy "Protein bohů". Dalším jeho podnikatelským činem byla jeho vlastní značka oblečení, jak jinak než s názvem "Zyzz". O Zyzze byl v té době opravdu zájem, bohužel vše ztroskotalo na jeho smrti. Kniha je dnes dostupná zdarma, sériový prodej proteinu se nikdy nedotáhl do konce a místo značky oblečení se dnes prodává jen reklamní oblečení, na kterém nejvíce vydělají prodejci samotní.

Smrt
    Zyzz zemřel 5. srpna 2011 na dovolené v Bangkoku, kdy mu v sauně náhle selhalo srdce, po příjezdu do nemocnice už se ho bohužel oživit nepodařilo. Lékaři mu na srdci našli nezjištěnou vrozenou vadu. Mnozí se však přiklánějí k verzi, že se Zyzz ke smrti dohnal sám nadměrným užíváním steroidů. U Zyzze, jak rodiče potvrdili, se projevovaly dýchací problémy již několik týdnů před smrtí, vyšetření však nic neodhalilo, a tak se Zyzz vydal na svou dovolenou v Thajsku, kam jel údajně kvůli velké dostupnosti steroidů. Boháč Tim "Sharky" Ward, který už v Thajsku nějakou dobu bydlí kvůli levným prostitutkám a právě steroidům celou situaci okolo Zyzzovy smrti okomentoval na svém Facebooku: "Setkal jsem se se Zyzzem a ptal jsem se ho co vyzkoušel a on mi odpověděl, že všechno. Byl jako utrženej ze řetězu, jako dítě v cukrárně. Říkal jsem mu ať zpomalí, že by to takhle nemuselo dopadnout dobře. Ať je mu zem lehká.".

Důkazem špatného zdravotního stavu byl i Zyzzův status krátce před smrtí, vypadal takto: "Začíná se mi těžce dýchat, musím polevit, takhle to nejde dál…".RIP ZYZZ!

?
D
David

Ať už bral nebo nebral steroidy,měl opravdu fantastickou postavu.Když k tomu přidáme i jeho image a vystupování,těžko bych našel někoho nejméně stejného.Opravdová ikona.Bohužel na výstřednost doplatil též super bodybuilder Greg Plitt.Jeho zabila riskantní reklama na energetický nápoj.Oběma ale patří obrovké díky.