Sacharidové vlny

Sacharidové vlny? Že jste to již někde slyšeli, ale neumíte si vybavit kde? Je to možné. Pokud si zadáte do Googlu „sacharidové vlny“ vyjedou vám desítky různých odkazů, článků, odborných publikací…

    Nebudu vás zatěžovat detailním principem jejich fungování. Ten se dočtete v kterékoliv odborné publikaci. Pokusím se vám to vysvětlit, jak se říká po „lopatě“. Sacharidové vlny je vlastně druh diety. Jde o stále se opakující cyklování sacharidů v jednotlivé, různé dny.
    Princip spočívá v tom, že tělo se velice rychle přizpůsobí určitému druhu, množství příjmu potravin. Po přizpůsobení je vědecky dokázáno, že se chtě nechtě začne zpomalovat metabolismus, což je jedna z hlavních příčin, proč má skoro polovina lidí v republice nadváhu či obezitu.
    Pomalý metabolismus = více tělesného tuku. Aby nedocházelo ke zpomalení metabolismu, je vhodné zařazovat pravidelně sacharidové vlny. Toto stravování se může zařadit také jako „udržení“ současného stavu. Příklady sacharidových vln pondělí až neděle v gramech-cyklus se pak stále opakuje týden po týdnu:

1. 50,50,100,100,300,300,600

2. 0,0 (teoretická nula), 200,200,400,400,800

3. 100,400,50,50,400,50,600 (Tyto mám já v oblibě)

    Možností je nepřeberné množství. Mohu potvrdit, že v dietě tento druh stravování (sacharidové vlny) FUNGUJE! Já, protože jsem již docílil svých fyzických cílů a svou současnou formu udržuji jako příklad celý rok, „jedu“ sacharidové vlny celoročně. To mi umožňuje držet tuk pod 10%, protože se mi nemůže zpomalit metabolismus (tělo si nezvykne) na stejný příjem stravy.
 
  Tělo je velice přizpůsobivé a vy ho musíte nechat stále v „nejistotě“. Jedině toto je cesta k celoročně pěkné postavě. Alespoň takto to funguje u mě. Samozřejmě je třeba rozlišovat, zda je člověk ektomorf, endomorf, či šťastný mezomorf, ale o tomto zase někdy příště.
Pokud chcete poradit, vědět detaily tak rád pomůžu zde: rosvit@seznam.cz

Facebook:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008464895394

www.facebook.com/rostislavvitasek1